Hae mukaan hallitukseen

9.8.2023

Hallituksessa tulee haettavaksi kaudelle 2024–2026 seuraavat tehtävät: 

- viestintävastaava,
- jäsenlehtivastaava,
- työ- ja uravastaava sekä
- tapahtumavastaava.

Yhdistyksen hallitukseen kuuluu puheenjohtaja ja 6–9 muuta jäsentä, joiden tulee olla Turun Seudun Ekonomit ry:n varsinaisia jäseniä. Yhdistyksen puheenjohtaja valitaan kalenterivuodeksi kerrallaan ja muut hallituksen jäsenet valitaan kolmeksi kalenterivuodeksi kerrallaan. Yhdistyksen syyskokous, joka pidetään 16.11., valitsee seuraavan kalenterivuoden alussa alkavalle kaudelle puheenjohtajan ja jäsenet erovuoroisten tilalle.

Lue lisää haettavista tehtävistä jäsenlehdestämme 3/2023.

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä Turun Seudun Ekonomien puheenjohtajaan 8.10. mennessä:
Heli Hookana, heli.hookana@talenom.fi, puh. 050 5410 869.